Alkoholis, maistas, vaistai ir kitos medžiagos verčia mūsų kepenis nepailstamai dirbti. Ar žinote, kaip pasirūpinti savo kepenų sveikata?

 

Iš viso kepenis sudaro apie 300 milijardų ląstelių, o 90 % iš jų – hepatocitai. Šių ląstelių membranos, sudarytos iš dvigubo fosfolipidų su juose įsiterpusiais baltymais, sluoksnio, atlieka gyvybiškai svarbias transportinę, atpažinimo, receptorinę bei katalizinę funkcijas. Jų funkcionavimui būtina vientisa, nepažeista membrana. Pažeidus membraną, sutrinka joje esančių baltymų ir visų kitų struktūrų funkcijos bei visos kepenų ląstelės veikla, ir galiausiai susiduriame su kepenų pažeidimais bei ligomis.

Geroji žinia ta, kad hepatocitai turi unikalų gebėjimą atsinaujinti. Tačiau kaip paskatinti ląstelės membranos atsinaujinimo procesus?

Essentiale Forte N kietojoje kapsulėje yra 300 mg arba 600 mg genetiškai nemodifikuotų sojų fosfolipidų. Essentiale forte N sudėtyje esančių esencinių fosfolipidų cheminė struktūra atitinka kepenyse esančių fosfolipidų struktūrą. Būtent šie esenciniai fosfolipidai ir yra svarbiausieji pagalbininkai, palengvinantys pažeisto kepenų audinio regeneraciją.

Essentiale Forte N ieškokite vaistinėse!

 

Nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga
Kepenų fibrozė ir cirozė
Alkoholinė kepenų liga

Vaistinio preparato pavadinimas. Essentiale forte N 300 mg arba 600 mg kietosios kapsulės. Farmacinė forma ir vaistinio preparato stiprumas. Kietoji kapsulė. Vienoje kietojoje kapsulėje yra 300 mg arba 600 mg sojų fosfolipidų. Terapinės indikacijos. Simptomų, tokių kaip apetito stoka, spaudimo pojūtis dešinėje pošonkaulinėje srityje, atsiradusių dėl toksinio ir mitybos kepenų pažeidimo ar hepatito, malšinimas. Dozavimas ir vartojimo būdas. Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams vienkartinė dozė: dvi 300 mg kietosios kapsulės arba viena 600 mg kietoji kapsulė. Paros dozė: po dvi 300 mg kietąsias kapsules tris kartus per parą arba po vieną 600 mg kietąją kapsulę tris kartus per parą (1800 mg sojų fosfolipidų). Essentiale forte N saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams iki 12 metų neištirti. Dėl šios priežasties Essentiale forte N neturėtų būti vartojamas vaikams ir paaugliams iki 12 metų. Kapsulės geriamos valgio metu, nekramtytos, užgeriant dideliu skysčio kiekiu (pvz., stikline vandens). Gydymo kurso trukmė turėtų būti ne trumpesnė kaip 3 mėnesiai. Specialūs įspėjimai. Essentiale forte N neapsaugo nuo toksinių medžiagų (pvz., alkoholio) sukelto kepenų pažeidimo. Jei yra kepenų pažeidimas, negalima vartoti alkoholio. Essentiale forte N vartojimo vaikams tyrimų neatlikta, todėl jaunesniems kaip 12 metų vaikams ir paaugliams jų neturi būti vartojama. Essentiale forte N gali silpninti kraują skystinančių vaistų poveikį, todėl gali prireikti koreguoti pastarųjų vaistų dozę. Essentiale forte N sudėtyje yra rafinuoto sojų aliejaus, hidrinto ricinos aliejaus ir etanolio. Ricinos aliejus gali sukelti skrandžio sutrikimų ir viduriavimą. Šio vaisto sudėtyje yra mažas etanolio kiekis. Kontraindikacijos. Padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai. Padidėjęs jautrumas žemės riešutams arba sojoms arba sojų pupelių produktams, pvz., fosfatidilcholinui.
Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Teksto parengimo data : 2018 m. kovo mėn.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Reklamos teksto patvirtinimo data: 2021 m. sausio mėn.